přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Účast ÚKZÚZ na zemědělské výstavě Naše pole v Nabočanech

12.6.2015

Tisková zpráva – I v letošním roce se ÚKZÚZ účastnil zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech, která se konala ve dnech 9. -10. 6. 2015.

Tradiční dvoudenní celostátní přehlídku polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstavu zemědělské techniky Naše pole slavnostně zahájil náměstek ministra zemědělství Jindřich Šnejdrla, za účasti předních představitelů zemědělského sektoru. K návštěvníkům promluvil prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman, předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha, exministr zemědělství Slovenské republiky Miroslav Belanský a představitelé Pardubického kraje.

Ředitel ÚKZÚZ Daniel Jurečka ve svém projevu zmínil důležitost Seznamu doporučených odrůd (SDO) jakožto objektivního a na firemních zájmech nezávislého nástroje, který je v ČR široce využíván odbornou praxí a pozval návštěvníky na prohlídky pokusů ÚKZÚZ, které zajišťovali naši specialisté.

I přes počáteční nepřízeň počasí výstavu navštívilo mnoho zájemců z odborné i laické veřejnosti. V zázemí stanu ÚKZÚZ mohli návštěvníci získat informace o vlastnostech nových i ověřených odrůd, o způsobu registrace nových odrůd, ochraně odrůdových práv a o správné výživě rostlin. Byla předvedena i kolekce odrůd raných brambor včetně aktuální informace o jejich výnosech. Součástí odborných konzultací byla i oblast rostlinolékařství.

ÚKZÚZ letos zařadil do své prezentace ukázky polních pokusů s odrůdami ze SDO, pšenice (33 odrůd), ječmene (20 odrůd), žita (6 odrůd), triticale (8 odrůd) a z jařin odrůdy brambor.

Vedle těchto pokusů byly nově připraveny i pokusy zaměřené na výživu rostlin – způsoby hnojení digestáty, ES kapalnými hnojivy s mikroprvky, pomocnými půdní látkami, jejichž vlivy si návštěvníci prohlédli na odrůdách pšenice ozimé a ječmene jarního.

Všechny nabízené informace se setkaly s velkým zájmem zemědělské veřejnosti.

Výstava Naše pole v Nabočanech