přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výstava "Naše Pole" v Nabočanech

14.6.2013

Tisková zpráva – Za účasti předních představitelů zemědělského sektoru proběhla ve dnech 11. – 12. 6. 2013 celostátní přehlídka polních pokusů odrůd zemědělských plodin ochrany a výživy rostlin a výstava zemědělské techniky Naše Pole v Nabočanech, jejichž spolupartnerem byl nově i Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

Výstavu slavnostně zahájil náměstek ministra zemědělství Jiří Mach, k návštěvníkům promluvil i prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, či předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha. Přítomni byli také představitelé Pardubického kraje. Zástupce ÚKZÚZ Daniel Jurečka, ředitel Sekce rostlinné výroby, ve svém projevu mj. zmínil důležitost Seznamu doporučených odrůd jakožto objektivního a na firemních zájmech nezávislého nástroje, který je v ČR široce využíván odbornou praxí.

I přes počáteční nepřízeň počasí výstavu navštívilo mnoho zájemců z odborné i laické veřejnosti. Ve společném stánku ÚKZÚZ a SRS mohli návštěvníci získat informace o vlastnostech nových i ověřených odrůd, o způsobu registrace nových odrůd, ochraně odrůdových práv a o správné výživě rostlin. Byla předvedena i kolekce odrůd raných brambor včetně aktuální informace o jejich výnosech z pokusů a výživářské nádobové pokusy s kedlubnami a ječmenem jarním včetně údajů o způsobu hnojení. Součástí odborných konzultací byla i oblast rostlinolékařství.

ÚKZÚZ zařadil do své prezentace na této výstavě i ukázky polních pokusů s odrůdami, které úspěšně prošly registračními zkouškami v České republice, byly zapsány do Státní odrůdové knihy a majitelé je přihlásili do zkoušek pro Seznam doporučených odrůd. Jednalo se o ječmen jarní a oves setý (pluchatý) – více v příloze.


Ivana Kršková, Kancelář ústavu - PR, tel. 543 548 206, 737 267 642

Přílohy