přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Probíhá Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

27.6.2013

Tisková zpráva – 27. – 30. června 2013, Výstaviště Brno

NÁRODNÍ VÝSTAVA v Brně je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Téměř 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní je předvedeno v Národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Na 200 českých a zahraničních vystavovatelů zde prezentuje chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje.

Součásti expozice MZe je i prezentace ÚKZÚZ, kde se můžete setkat se specialisty z oblasti krmiv a výživy rostlin. Připravili jsme pro Vás ukázky výživářských nádobových pokusů s kedlubnami a ječmenem jarním včetně údajů o způsobu hnojení. Součástí odborných konzultací je i oblast rostlinolékařství. 

Zpestřením prezentace je i ukázka odrůd třešní, které jsou vedeny v Seznamu novějších odrůd ovoce zapsaných do Státní odrůdové knihy ČR.


Ivana Kršková, Kancelář ústavu - PR, tel. 543 548 206, 737 267 642

Související odkazy