přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Spolupráce rostlinolékařů ÚKZÚZ s polskými kolegy

30.11.2016

Ve dnech 29. - 30. 11. probíhá v prostorách ÚKZÚZ v Opavě bilaterální setkání polských a českých rostlinolékařů. Smyslem setkání je vzájemná výměna zkušeností a přístupu při práci v terénu, a to jak při provádění kontrol, tak také odborných činností.

Setkání se účastní zejména rostlinolékařští terénní inspektoři - 12 odborníků z polského Hlavního inspektorátu ochrany rostlin a semenářství a 12 odborníků z ÚKZÚZ.

Po úvodním vzájemném představení národních odborných úřadů se účastnici podělili o své zkušenosti v oblastech kontroly přípravků na ochranu rostlin, integrované ochrany rostlin a sledování a potlačování škůdců a původců chorob rostlin. Diskuze se také týkala problematiky karanténních chorob bramboru, zejména původce hnědé hniloby bramboru, jejíž význam v posledních letech narůstá. 

Věříme, že tímto setkáním bude založena tradice pravidelné česko-polské spolupráce v oblasti rostlinolékařské péče.

 

Spolupráce rostlinolékařů CZ_PL


Spolupráce rostlinolékařů CZ-PL