přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Datum: 11.5.2017  9:00 – 14.5.2017  16:00
Místo konání: BVV Brno, pavilon P
Kategorie: Výstava, veletrh

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský prezentuje své činnosti na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně.

Zvolenými tématy jsou informace z oblasti krmiv (bezpečnost a kvalita krmiv), půdy (bezpečnost půdy a výživa rostlin), ekologického zemědělství kontrolního systému C-C ve vztahu k ÚKZÚZ.

Naši specialisté Vám budou k dispozici v expozici MZe v pavilonu P.

 

V rámci doprovodného programu NATUR EXPO BRNO se naši experti účastní formou odborného příspěvku pátečního bloku přednášek na téma Půda- základ naší civilizace. Jsme si toho vědomi?

Místo konání: Pavilon F, centrální expozice, blok od 11 hod.

Přednášející: Michal Hnízdil / Štěpánka Radová (ÚKZÚZ)

Název a anotace příspěvku:
Změny klimatu z pohledů škodlivých organismů - máme se se čeho obávat?

Slunéčka, plzáci nebo ambrózie peřenolistá jsou příklady škodlivých organismů, které k nám přišly z teplých oblastí. Díky mírným zimám a bez přirozených nepřátel postupně vytlačují původní druhy a způsobují problémy nejen zahrádkářům a zemědělcům, ale představují i zdravotní rizika (př. pylové alergie). Jaké další druhy se k nám šíří z jihu a představují již dnes nepřehlédnutelná rizika? Jaké jsou možnosti ochrany? Je možné se vůbec se změnami klimatu invazi teplomilných druhů bránit?Bližší informace o výstavě

Bližší informace k doprovodnému programu v rámci NATUR EXPO BRNO

Plánek výstaviště