přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Termín podávání žádostí pro novou výsadbu vinic prodloužen do konce března

16.3.2017

Na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství se v tomto roce prodlužuje lhůta podávání žádostí o přidělení „Povolení pro novou výsadbu“ do konce března. Prodloužení termínu je konečné a nebude možné jeho další posunutí s ohledem na nabytí účinnosti novely zákona o vinohradnictví a vinařství.

Kvóta plochy určená pro novou výsadbu révy je pro rok 2017 celkem 177 hektarů, tedy jedno procento z osázené plochy vinic v ČR. ÚKZÚZ přijal do konce února žádosti o udělení povolení pro novou výsadbu dohromady na 109 hektarů nových vinic. Z povolené plochy pro novou výsadbu zbývá pro letošní rok ještě 68 hektarů, které jsou k dispozici pro vinohradníky, a to maximálně do celkové rozlohy plochy určené pro novou výsadbu révy v kalendářním roce 2017.

Prodloužení termínu do konce března je konečné a nebude možné jeho další posunutí s ohledem na nabytí účinnosti novely zákona o vinohradnictví a vinařství.

O povolení lze požádat ÚKZÚZ, Oddělení registru vinic, Znojmo – Oblekovice 16, 671 81.

Pro více informací kontaktujte Ing. Veroniku Částkovou veronikacastkova@ukzuzcz, tel.: 515 304 130, 737 267 017

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem