přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Povinnost podat prohlášení

4.1.2018

prohlášení o sklizni a prohlášení o produkci dle zákona č. 321/2004 Sb

Vážení vinaři, vinohradníci a zástupci vinařské veřejnosti,

upozorňujeme Vás na povinnost podat do 15.1.2018 prohlášení o sklizni a prohlášení o produkci dle zákona č. 321/2004 Sb.

Povinnost podat prohlášení o sklizni (včetně přílohy) se vztahuje na pěstitele, jestliže moštové hrozny prodává a na obchodníka s moštovými hrozny. Pokud pěstitel z celé své sklizně hroznů vyrábí víno, podává prohlášení o produkci. Pokud pěstitel hrozny prodává a současně vyrábí víno, podává prohlášení o sklizni (včetně přílohy) a také prohlášení o produkci.

 

Povinnost podat prohlášení o produkci má výrobce, pokud prodává produkty, nebo vyrobí 1 000 l a více vína za vinařský rok.

Pěstitel nebo výrobce, který nemá žádnou produkci hroznů ani vína, podává prohlášení s hodnotou nula.

Včasné podání prohlášení je jednou ze základních podmínek pro přiznání podpor ve vinohradnictví a vinařství administrovaných Státním zemědělským intervenčním fondem.

Prohlášení lze podat:
- elektronicky prostřednictvím Portál farmáře
- na tiskopisu ODKAZ na tiskopis zaslaném poštou nebo osobně doručeném na adresu:

ÚKZÚZ,

Oddělení registru vinic,

Oblekovice 16,

67181 Znojmo

V případě dotazů se obraťte na naše tel. linky.

tel. 515 304 117, tel. 515 304 119, tel. 734 783 757

Pro vaši informaci dále sdělujeme, že byl vytvořen kalendář pro lepší informovanost vinohradníků, vinařů, dovozců vína, prodejců sudového vína a širokou odbornou veřejnost. Kromě důležitých termínů, týkajících se podávání povinných prohlášení, jsou v něm uvedeny např. informace o možných podporách v sektoru vinohradnictví a vinařství.

Kalendář pro vinohradníky a vinaře 2018

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem