přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Aktuální informace

Hlášení sklizní

Upozornění na termín pro hlášení sklizní

Vážení ovocnáři, nezapomeňte, že termín 1. 9. 2021 je posledním dnem, kdy je možné podat hlášení 2. odhadu sklizně ovoce. Podávání i hlášení o odhadu sklizní a konečné sklizně je možno podat pouze prostřednictvím „Registru sadů“ na „Portálu farmáře“. Na blížící se termíny podávání prohlášení budeme pravidelně upozorňovat prostřednictvím internetových stránek www.ukzuz.cz, sociálních sítí a prostřednictvím Ovocnářské unie ČR.

Upozorňujeme, že toto hlášení se týká pouze JABLONÍ a HRUŠNÍ.

Legislativa k tisku

Níže v přílohách naleznete aktuální znění zákona a prováděcích vyhlášek s barevně vyznačenými změnami k tisku. Jedná o pracovní materiály.

Návěsky na rozmnožovací materiál v roce 2020

 

Blíží se první termín dobývání výpěstků, proto připomínáme několik podstatných informací k tisku návěsek:

  1. Od letošního roku je RL pas součástí úřední návěsky nebo CAC návěsky (dokladu dodavatele).  Obě návěsky musí splnit předepsané náležitosti, které jsou popsané v již zveřejněných dokumentech.

  2. CAC návěska má určený formát a jednotlivé náležitosti jsou označeny písmeny A, B, C, D, tyto náležitosti musí být vizuálně odděleny od dalších informací. Na návěsce (dokladu dodavatele) musí dále být vlevo znak EU a na pravé straně text „Plant Passport“. Tento formát je závazný již od roku 2020 a žlutá barva CAC návěsky (dokladu dodavatele). V případě barvy návěsky pro CAC rozmnožovací materiál je možné využít výjimky do poloviny roku 2021 a použít bílé CAC návěsky.

 

V letošním roce jsou následující možnosti, jak splnit výše uvedené povinnosti:

  1. Použít nové typy návěsek ke kompletnímu tisku nebo předtištěných formulářů k dotisku.

  2. Použít stávající návěsku pro CAC bílou, na které budou uvedeny náležitosti pro CAC návěsky, tj. druh, odrůda, podnož, číslo partie, označení CAC. Náležitosti rostlinolékařského pasu je nutné pak splnit na dodacím listu nebo faktuře, a to logo EU, text „Plant Passport“. Jde však o řešení na jeden rok, jelikož od 1.7. 2021 musí být CAC návěska (doklad dodavatele) pouze žlutý.

  3. Nechat si vytisknout návěsky od ÚKZÚZ již v novém formátu, ceníková položka tisku jedné návěsky je 1,50- Kč na základě objednávky.

  4. Nechat si natisknout na základě objednávky návěsku u jiného školkaře. Podmínkou je vedení evidence návěsek při tisku, a to komu jaké číselné řady návěsek náleží.

 

Kontaktní e-mailové adresy:

  • odboros@ukzuzcz slouží pro obecné dotazy a komunikaci, která není směřovaná na konkrétní osoby
  • naveskyos@ukzuzcz slouží pro uzavírání smluv ohledně použití loga ÚKZÚZ při tisku návěsek, objednávky návěsek a veškerou ostatní agendu spojenou s návěskami
  • aktualityoos@ukzuzcz slouží pro přihlášení k elektronickému odběru našeho občasníku Aktuality OOS i Speciálu – ovoce, réva, chmel

Přílohy