přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Testování rezistencí

Diagnostické laboratoře Odboru diagnostiky škodlivých organismů rostlin ÚKZÚZ mimo vlastní diagnostické činnosti rovněž zajišťují činnosti pro potřebu testování rezistencí odrůd a novošlechtění bramboru a rajčat  vůči škodlivým organismům pro účely Národního odrůdového úřadu  a vybraných druhů hmyzu vůči přípravkům na ochranu rostlin v rámci testovací sítě.

1. Brambory

Odborné a organizační zajištění úředních zkoušek rezistence odrůd a novošlechtění bramboru proti původci rakoviny bramboru a háďátku bramborovému a nažloutlému a ověřování a identifikaci patotypů těchto škodlivých organismů.

2. Rajčata

Odborné a organizační zajištění úředních zkoušek rezistence odrůd rajčat vůči houbovým patogenům Fusarium oxysporum f. sp. lycopersici - rasa 0, 1, 2 a Fusarium oxysporum f. sp. radicis lycopersici.

3. Hmyz

Odborné a organizační zajištění testů rezistence blýskáčka řepkového a vybraných druhů krytonosců vůči POR.

 

Přílohy