přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Informace pro zemědělce

12.4.2021

Dne 12.4. byly aktualizovány informace k postupu při řešení kalamitního výskytu hraboše na jaře 2021. Podrobnosti jsou uvedeny v 1. oddílu textu.


1. Postup při řešení kalamitního výskytu hraboše na jaře 2021 (aktualizováno 04/2021) 


!NOVĚ! byly aktualizovány informace k postupu řešení kalamitního výskytu hraboše polního na jaře 2021. Pomocí schématického rozcestníku zjistíte, jak postupovat v případě ohrožení porostů hrabošem polním.

PDF Rozcestník pro veřejnost - jaro 2021 Otevírá se do nového okna. (171 KB)

Níže naleznete podrobný postup a formulář pro podávání podnětu k provedení monitoringu početnosti hraboše polního a ověření dosažení jeho kalamitního přemnožení pro jaro 2021. Pro předběžné zjištění stavu populace hraboše na svých pozemcích je možné využít aktualizované metodiky monitoringu výskytu hraboše uvedené v informacích pro žadatele o odborné posouzení poškození porostů. 

Podněty zasílejte elektronicky na adresu hrabos@ukzuzcz; do předmětu zprávy uvést "podnět hraboš jaro 2021".

PDF Postup pro zadání podnětu ÚKZÚZ při řešení kalamitního přemnožení hraboše polního na jaře 2021  Otevírá se do nového okna. (201 KB)

DOCX Vzor podnětu k provedení monitoringu početnosti hraboše polního a ověření dosažení jeho kalamitního přemnožení Otevírá se do nového okna. (42 KB)


Pro SZIF nebo AOPK žadatel dokládá Odborné posouzení ÚKZÚZ o poškození porostů z důvodu výskytu hraboše polního na základě Žádosti o odborné posouzení poškození porostů z důvodu výskytu hraboše polního (formulář níže). 

PDF Metodika monitoringu výskytu hraboše k ověření jeho kalamitního přemnožení Otevírá se do nového okna. (2 MB)

DOCX Žádost o odborné posouzení poškození porostů z důvodu výskytu hraboše polního Otevírá se do nového okna. (32 KB)

 


2. Postup při řešení kalamitního výskytu hraboše v roce 2020. Doplnění o informace k náhradě nákladů a ztrát 


12.2.2021 byly aktualizovány obecné informace k náhradě nákladů a ztrát společné pro MRO nařízená na jaře i na podzim 2020 a formulář Žádosti o náhradu nákladů a ztrát vzniklých plněním MRO podle § 76 zákona č. 326/2004 Sb. (aktualizováno 02/2021).

PDF Informace k náhradě nákladů za nařízená MRO  Otevírá se do nového okna. (179 KB)


 

UPOZORNĚNÍ -  Nárokovat tuto náhradu lze teprve až po splnění, resp. provedení všech nařízených MRO, a po protokolární kontrole jejich splnění provedené ÚKZÚZ. 

Formulář žádosti o náhradu nákladů za provedená opatření je ke stažení níže, včetně vzorů tabulek prokazujících vyčíslení nákladů.  Přiložen je také vzor vyplněné žádosti.

DOCX Žádost o náhradu nákladů za provedená opatření Otevírá se do nového okna. (26 KB)

DOCX Vzor tabulek prokazujících vyčíslení nákladů Otevírá se do nového okna. (23 KB)

DOCX Příklad vyplněné žádosti Otevírá se do nového okna. (29 KB)

PDF Nejčastější chyby zjištěné při kontrole žádostí o náhradu nákladů Otevírá se do nového okna. (116 KB)

OZNÁMENÍ APLIKACE PŘÍPRAVKU PRO HUBENÍ HLODAVCŮ (DOC)

 

 

 

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem