přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední

14.3.2016

Zákonné povinnosti profesionálních uživatelů PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 724 KB)

při nakládání s přípravky na ochranu rostlin v České republice, jak v oblasti zemědělství, tak i v jiných odvětvích22.10.2012

Systém výroby a ošetřování dřevěných obalů dle standardu ISPM 15 PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Státní rostlinolékařská správa odpovídá za certifikaci provozovatelů technických zařízení pro tepelné ošetřování dřevěného obalového materiálu a jeho výrobců. SRS také zajišťuje, aby dřevěné obaly vyráběné a ošetřované v ČR splňovaly požadavky kladené na ně národními předpisy a mezinárodním standardem ISPM 15.


14.6.2012

Rizika nepovolených přípravků na ochranu rostlin a padělků PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 300 KB)

Letáček upozorňuje mimo jiné na to, jak minimalizovat riziko z použití nepovoleného přípravku či padělku a jakým způsobem omezit rizika spojená s nepovolenými přípravky obecně.


13.6.2012

Fytokaranténní požadavky na dřevěný obalový materiál PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 969 KB)

Rizika spojená s pohybem dřevěného obalového materiálu vyrobeného z nezpracovaného dřeva jsou mezinárodně prokázaným zdrojem zavlékání a šíření mnoha nebezpečných škůdců a původců chorob rostlin a také dřeva. V roce 2002 byl přijat v Komisi pro fytosanitární opatření (CPM) FAO, mezinárodní standard pro fytosanitární opatření ISPM 15, který je nyní platný v podobě revidovaného textu z roku 2009 pod názvem „Regulace dřevěného obalového materiálu v mezinárodním obchodu“.


14.7.2011

Víte, jaké rostliny si můžete dovézt z dovolené? PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Informace o tom, jaké rostliny, rostlinné produkty a jiné související předměty lze přivézt z dovolené?


5.1.2011

Zásady ochrany vod a necílových organismů při aplikaci přípravků na ochranu rostlin PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 451 KB)

Při použití přípravků na ochranu rostlin (dále jen přípravků) na regulaci chorob a škůdců rostlin a plevelů je třeba respektovat pravidla a opatření, která jsou uváděna v návodech k použití pro správnou aplikaci přípravků.


4.1.2011

Bezpečné nakládání se zbytky přípravků na ochranu rostlin po jejich aplikaci PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 266 KB)

Bezpečné nakládání se zbytky přípravků na ochranu rostlin (dále jen „přípravky“) patří k důležitým krokům prováděným zejména po ukončení aplikace přípravků, které mohou mít zásadní vliv na zdraví lidí a životní prostředí, není-li postupováno v souladu s platnými předpisy a postupy.


zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední