přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zařízení pro aplikaci POR

V této sekci naleznete informace týkající se používání mechanizačních prostředků určených k aplikaci přípravků na ochranu rostlin – profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků.

Podle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči (dále jen "zákon") v platném znění, vyhlášky č. 207/2012 Sb., o profesionálních zařízeních pro aplikaci přípravků provádí Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský následující činnosti:

  1. vede evidenci profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků,
  2. kontroluje používání profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků,
  3. vede a zveřejňuje způsobem umožňující dálkový přístup přehled zařízení pro aplikaci přípravků z hlediska omezení nežádoucího úletu přípravků,
  4. schvaluje provozovny kontrolního testování profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků,
  5. kontroluje činnost provozoven kontrolního testování a je odpovědný za chod systému kontrolního testování profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků na území České republiky.

 

Důležité informace

 

Potřebné formuláře

 

Kontakty

Odbor kontroly zemědělských vstupů
Oddělení kontroly a aplikační techniky
Zemědělská 1752/1a, 61300 Brno

Jméno
Adresa
Telefon
Mobilní telefon
Fax E-mailová adresa
Ing. Tomáš Jedlička 545 110 453
602 472 248

5.3.2021

Platnost osvědčení o funkční způsobilosti aplikační techniky s ohledem na vyhlášený nouzový stav

Vzhledem k aktuální epidemické situaci, při které jsou některé aktivity a pohyb osob výrazně omezeny, sděluje tímto ÚKZÚZ přístup k platnostem osvědčení o funkční způsobilosti profesionálních zařízení pro aplikaci přípravků.