přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Informace o procesu povolování letecké aplikace přípravků na ochranu rostlin

Žádost o povolení letecké aplikace přípravku podává na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský osoba, která hodlá přípravek aplikovat. V této sekci naleznete základní informace o procesu povolování letecké aplikace a formuláře k vyplnění.

1. července 2012 nabývá účinnosti zákon č. 199/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, jenž byl zveřejněn ve Sbírce zákonů, částka 68 (dále jen „zákon“).

Důležitou změnou, ke které novelou zákona od 1. 7. 2012 došlo, je zákaz letecké aplikace přípravků na ochranu rostlin (§ 52 odst. 1 zákona).

Od 1. 7. 2012 lze dle § 52 odst. 2 zákona leteckou aplikaci přípravků na ochranu rostlin provést pouze, je-li povolena ÚKZÚZ, buď na základě schváleného plánu letecké aplikace a následné žádosti o povolení jednotlivé letecké aplikace anebo žádosti o povolení mimořádné letecké aplikace.

Přílohy

Související odkazy

Související legislativa