přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zkoušení registrovaných odrůd pšenice a ječmene v režimu ekologického zemědělství pro Seznam doporučených odrůd (SDO)

13.4.2015

ÚKZÚZ, Národní odrůdový úřad oznamuje, že na základě zásad, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací, schválených MZe ČR​ pro rok 2015, bylo v rámci systému zkoušení registrovaných odrůd pro SDO zahájeno zkoušení vybraných odrůd pšenice jarní a ječmene jarního nesladovnického v režimu ekologického zemědělství.

Pro sklizňový rok 2016 bude pravděpodobně zahájeno zkoušení odrůd pšenice ozimé v režimu ekologického zemědělství.

Vyzýváme tímto udržovatele nebo zmocněné zástupce registrovaných odrůd pšenice ozimé, kteří mají zájem o zařazení odrůd do těchto zkoušek, aby do 31.8.2015 podali žádost o zařazení odrůdy do zkoušek pro SDO. V žádosti v bodu 6 „Další informace“ uveďte, že odrůda má být zkoušena v režimu ekologického zemědělství.

Podrobnější informace lze nalézt v zápisech z jednání nově vytvořené Komise pro SDO pšenice a ječmene v režimu ekologického zemědělství ZDE.