přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

MPZ ÚKZÚZ - přehled

Od roku 1996 poskytuje ÚKZÚZ mezilaboratorní porovnávací zkoušky (MPZ) pro analytické laboratoře. Důvodem k jejich zavedení byla potřeba umožnit laboratořím externí kontrolu kvality a tím přispět k větší reprodukovatelnosti výsledků různých laboratoří. Na základě vydávaných jednotných pracovních postupů ÚKZÚZ byl vytvořen předpoklad pro sjednocení analytických postupů jednotlivých laboratoří při zachování dostatečného počtu variantních možností především v používaném koncovém analytickém měření.Kontakt

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Národní referenční laboratoř
Oddělení mezilaboratorních porovnávacích zkoušek
Hroznová 63/2, 65606 Brno

Mgr. Martin Váňa
vedoucí oddělení
tel. 543 548 220
martinvana@ukzuzcz

Formuláře11.8.2017

Mezilaboratorní porovnávací zkoušky ÚKZÚZ - přehled

Od roku 1996 poskytuje ÚKZÚZ mezilaboratorní porovnávací zkoušky (MPZ) pro analytické laboratoře. Důvodem k jejich zavedení byla potřeba umožnit laboratořím externí kontrolu kvality a tím přispět k větší reprodukovatelnosti výsledků různých laboratoří. Níže jsou uvedeny obecné informace k MPZ ÚKZÚZ a jejich přehled včetně příloh.