přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Podmínky pro obchodování se Spojeným královstvím s ohledem na používaný dřevěný obalový materiál

20.10.2020

Tisková zpráva – V souvislosti s odchodem Velké Británie z EU bude od 1. 1. 2021 nutné, aby byl dřevěný obalový materiál použitý pro vývoz a dovoz zboží všeho druhu ošetřen a označen proti dřevokazným škůdcům a původcům chorob rostlin.

K datu 31. 12. 2020 přestane platit přechodné období, kdy jsou obchodní podmínky UK s ohledem na fytosanitární bezpečnost totožné s podmínkami pro obchod v rámci Evropské unie (EU). 

ÚKZÚZ proto informuje všechny obchodníky a vývozce, že od 1. 1. 2021 budou pro obchod s komoditami všeho druhu, probíhající pomocí dřevěného obalového materiálu (palety, bedny, bubny, klíny, výdřeva apod.), platit pro tento obalový materiál podmínky dané mezinárodním rostlinolékařským standardem FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations - Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů).

Pro obchodování s UK bude muset být veškerý dřevěný obalový materiál ošetřen proti dřevokazným škůdcům a původcům chorob rostlin některou z metod schválených standardem a náležitě označen, stejně jako pro většinu jiných třetích zemí.  

Přechodné období skončí také pro platnost podmínek vývozu, dovozu i výměny rostlin a rostlinných produktů. O nových pravidlech nadále probíhají jednání mezi EU a UK. O výsledcích budeme informovat.


Ivana Kršková. tisková mluvčí

  

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem