přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
13.7.2016

Jak předejít problémům při vývozu zboží přepravovaném pomocí dřevěného obalového materiálu PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 870 KB)

Prostřednictvím dřevěného obalového materiálu se šíří některé škodlivé organismy, které mohou způsobit významné ekonomické škody nebo škody na životním prostředí. Z tohoto důvodu byl zaveden standard ISPM č. 15, který zavádí pravidla pro dřevěné obaly používané v mezinárodním obchodu a postupně k němu přistoupila velká část států světa. Tento materiál vznikl na pomoc vývozcům zboží v/na dřevěných obalech pro předejití rizika pozastavení zásilky z důvodu nesplnění dovozních požadavků.22.10.2012

Systém výroby a ošetřování dřevěných obalů dle standardu ISPM 15 PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Státní rostlinolékařská správa odpovídá za certifikaci provozovatelů technických zařízení pro tepelné ošetřování dřevěného obalového materiálu a jeho výrobců. SRS také zajišťuje, aby dřevěné obaly vyráběné a ošetřované v ČR splňovaly požadavky kladené na ně národními předpisy a mezinárodním standardem ISPM 15.


13.6.2012

Fytokaranténní požadavky na dřevěný obalový materiál PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 969 KB)

Rizika spojená s pohybem dřevěného obalového materiálu vyrobeného z nezpracovaného dřeva jsou mezinárodně prokázaným zdrojem zavlékání a šíření mnoha nebezpečných škůdců a původců chorob rostlin a také dřeva. V roce 2002 byl přijat v Komisi pro fytosanitární opatření (CPM) FAO, mezinárodní standard pro fytosanitární opatření ISPM 15, který je nyní platný v podobě revidovaného textu z roku 2009 pod názvem „Regulace dřevěného obalového materiálu v mezinárodním obchodu“.


14.7.2011

Víte, jaké rostliny si můžete dovézt z dovolené? PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Informace o tom, jaké rostliny, rostlinné produkty a jiné související předměty lze přivézt z dovolené?