přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Mezinárodní rok zdraví rostlin 2020

29.4.2020

Zdraví kulturních a planě rostoucích rostlin je jedním z předpokladů zachování života na zemi a to je jedním z důvodů proč valné shromáždění OSN schválilo koncem roku 2018 usnesení, že rok 2020 bude Mezinárodním rokem zdraví rostlin (International Year of Plant Health = IYPH).

 
  
              Zdraví rostlin


Vítáme Vás na místě, kde naleznete informace k propagaci Mezinárodního roku zdraví rostlin 2020. Přestože je od začátku roku 2020, více než kdy jindy, zásadní zdraví lidí, připravujeme pro Vás řadu akcí, které Vám přiblíží aktivy, kterými se podílíme na zdraví rostlin v rámci České republiky -
ÚKZÚZ je národní organizací ochrany rostlin.

Věříme, že těmito akcemi zaujmeme zejména Vás - laickou veřejnost a posílíme tak nejen povědomí o významu zdraví rostlin a rostlinolékařství, ale nalezneme ve Vás i důležitého partnera při ochraně našeho životního prostředí před zavlékáním nepůvodních škůdců, původců chorob rostlin a plevelů.

Otevřeli jsme Mezinárodní rok zdraví rostlin (IYPH 2020)
lednovou tiskovou konferencí na MZe
,

konanou se spolupartnery Ministerstvem zemědělství
Českou akademií zemědělských věd
 Českou společností rostlinolékařskou.

Připravujeme

Fotosoutěž iYPH 2020
více

 

Další informace o Mezinárodním roku zdraví rostlin
jsou ve spolupráci s ČAZV publikovány na webu www.cazv.cz

 

 

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem