přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Letos se pálení staré trávy naštěstí nestihne

2.4.2014

Tisková zpráva – Poslední dobou si již veřejnost dobře uvědomuje, že jarní vypalování starých porostů trávy a náletových dřevin je velmi riskantní činnost. Proto se už naštěstí s takovýmto počínáním setkáváme jen zřídka.

Existuje totiž velmi dobrá alternativa: tzv. stařinu po vyhrabání kompostovat. Obce v tomto smyslu vycházejí občanům vstříc umísťováním kontejnerů na zahradní odpad. Je také možné takovýto materiál spálit, ovšem pouze na místě k tomu vhodném a navíc se takovéto konání vždy musí nahlásit hasičům!

Pálit staré porosty je velmi nebezpečné nejen z hlediska případného vzniku požáru, ale znamená také ohrožení života celé řady drobných živočichů, a to nejen různých druhů hmyzu, ale třeba mladých zajíčků i ptáků, kteří se již připravují na hnízdění.

Takže ani letos nepálit, starou trávu raději vyhrabat a kompostovat.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS