přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Brazilská prsa s doxycyklinem? Špatný recept

8.11.2013

Tisková zpráva – Do Evropy do Dánska, přes Slovensko do ČR, a posléze na Slovensko směřovala zásilka brazilských kuřecích prsou, ve kterých po odebrání vzorků prokázali ve Státním veterinárním ústavu v Jihlavě nadlimitní obsah doxycyklinu, tj., antibiotika z tetracyklinové řady.

(Veterinární dozor nepolevuje)

Inspektoři Krajské veterinární správy pro Středočeský kraj odebrali u příjemce zásilky v Kladně vzorky ze zásilky kuřecích prsou původem z Brazílie a dne 5. 11. potvrdili ve Státním veterinárním ústavu v Jihlavě přítomnost nepovolené množství reziduí léčiva doxycyklinu. Okamžitě bylo zahájeno dosledování zásilky a bylo zjištěno, že putovala složitou cestou do ČR, následně přes obchodníky v Praze, odkud byla distribuovaná celá na Slovensko. Šlo celkem o 20,5 t mražených prsou. Toto naše zjištění jsme okamžitě vložili do systému rychlého varování RASFF, jako informaci všem členským zemím.

V České republice tyto výrobky nebyly uvedeny do oběhu.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS