přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Rámec EU pro oblast klimatu a energetiky do roku 2030

24.2.2014

Ve středu 22. ledna 2014 Evropská komise vydala Sdělení nastiňující budoucí politický rámec EU v oblasti klimatické a energetické politiky do roku 2030. Evropská komise tím cílí na stanovení mezikroků pro naplnění dlouhodobého cíle EU v oblasti dosažení nízkouhlíkové ekonomiky do roku 2050.

Klíčovou otázkou Sdělení je nastavení cílů v oblasti snižování emisí skleníkových plynů, zvyšování podílu obnovitelných zdrojů energie a energetické účinnosti. Vedle Sdělení EK ve stejný den vydala rovněž další návrhy související s politikou EU v oblasti klimatu, životního prostředí, energetiky a průmyslu, včetně návrhu reformy systému obchodování s emisními povolenkami v EU, Zprávy o cenách energií, Sdělení a doporučení Komise k průzkumu a těžbě nekonvenčních zdrojů plynu v EU a Sdělení o průmyslové politice EU.

Přílohy

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem