přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo životního prostředí zahájilo příjem žádostí do programu Nová zelená úsporám

21.8.2013

V pondělí 12. srpna 2013 Ministerstvo životního prostředí zahájilo příjem žádostí v první výzvě programu Nová zelená úsporám, určené pro rodinné domy. Příjem žádostí potrvá až do vyčerpání alokace ve výši 1 mld. Kč.

Dne 13. června 2013 byla vyhlášena Ministerstvem životního prostředí první výzva k podávání žádostí v rámci programu Nová zelená úsporám 2013, která je zaměřena na podporu energeticky úsporných opatření v rodinných domech. Program Nová zelená úsporám bude zahrnovat kromě snížení energetické náročnosti rodinných domů (oblast A) také výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností (oblast B) a efektivní využití energie (oblast C). Ministerstvo zemědělství považuje za velmi důležité právě podporu v oblasti C, která by měla vést k nahrazení neekologických lokálních zdrojů na tuhá a vyjmenovaná kapalná fosilní paliva za efektivní, ekologicky šetrné zdroje s vysokou účinností a nízkými emisemi, zejména moderními kotli na biomasu.

Více informací naleznete na webových stránkách Ministerstva životního prostředí www.mzp.cz.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem