přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
18.2.2020

Uživatelská příručka - Zelená nafta PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

Aktualizace k 31.1.2020

Tato příručka je určena všem žadatelům, kteří potřebují podklady pro vratku spotřební daně na motorovou naftu (dále jen „Zelená nafta“). Nová funkcionalita zajistí výpočet intenzity chovu hospodářských zvířat tak, jak je stanoveno vyhláškou 176/2017 Sb. (o způsobu výpočtu nároku na vrácení spotřební daně z minerálních olejů spotřebovaných v zemědělské prvovýrobě a při provádění hospodaření v lese) a současně zarchivuje zdrojová podkladová data, na základě kterých byl příslušný výpočet proveden.

Příručka je zaměřena na popis nutných kroků pro spuštění výpočtu a vygenerování dokumentu ve formátu PDF potřebného pro Zelenou naftu.


4.4.2018

Příručka pro evidenci přirozené plemenitby - aktualizace duben 2018 PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

Příručka popisuje evidenci přirozené plemenitby, resp. hlášení působnosti býka ve stádě v prostředí Registru zvířat na Portálu farmáře.

Aktualizace z dubna 2018 obsahuje novou sestavu. 


4.4.2018

Základní příručka pro registr zvířat PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Aktualizováno 4.4.2018. Tato příručka je určena všem chovatelům, kteří se rozhodnout pracovat s aplikací Registru zvířat za Portálem farmáře (IZR). Jedná se o příručku pro základní ovládání registru.


6.10.2017

Uživatelská příručka Hlášení doplnění původu pro skot PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 700 KB)

V registru zvířat je doplněna funkce elektronické přípravy hlášení doplnění původu skotu poté. Tato funkcionalita by měla zrychlit a zjednodušit proces doplnění původu.


26.10.2016

Příručka pro objednávky UZ a hlášení pohybů zvířat PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 2 MB)

AKTUALIZOVÁNO 26.10.2016 - doplněna nová funkcionalita rezervace ušních známek

Dokument obsahuje postupy pro on-line objednávky ušních známek, duplikátů UZ, zasílání ručně typovaných nebo importovaných hlášení pohybů zvířat a přirozené plemenitby.


7.10.2016

Základní příručka pro registr zvířat PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 2 MB)

Tato příručka je určena všem chovatelům, kteří se rozhodnout pracovat s aplikací Registru zvířat za Portálem farmáře (IZR). Jedná se o příručku pro základní ovládání registru.


10.12.2010

Příručka pro evidenci léků a léčení PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 1 MB)

AKTUALIZOVÁNO 27.5.2011 - rozšířeno o povinnosti léčení pro ekologické zemědělce.

Příručka popisuje způsob a možnosti vedení dvou povinných evidencí, a to evidence léků a evidence léčení chovatelem v prostředí Registru zvířat na Portále farmáře.

Obě evidence jsem jako chovatel (zemědělský podnikatel) povinen vést podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a z navazující vyhlášky č. 344/2008 Sb., o používání, předepisování a výdeji léčivých přípravků při poskytování veterinární péče.