přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Víno originální certifikace (VOC) – nové úpravy na portálu farmáře

30.5.2014

V Registru vinic došlo ke změnám v části, která je určena pro členy a zástupce spolku vyrábějících vína originální certifikace (VOC). Jedná se o zařazení nového modulu pro žádosti o zatřídění vína s označením VOC (dále jen „VOC víno“) a úpravu modulu pro správu a rozhodnutí u těchto vín.

Na portálu farmáře došlo k následujícím úpravám:

1. Žádost o zatřídění VOC vína

Tato část modulu je určena pro členy spolku VOC. Umožňuje jim vytvořit žádost o zatřídění VOC vína a odeslat ji příslušnému spolku VOC, jenž na jejím základě vydá rozhodnutí o zatřídění. Žádost se prostřednictvím portálu farmáře také předává na akreditované vinařské laboratoře, které k jednotlivým vínům zpracují protokol o zkoušce v elektronické podobě.

2. Rozhodnutí o zatřídění VOC vína

Tato část modulu je určena pro zástupce spolku VOC (např. předseda nebo tajemník). Nově umožňuje zobrazit žádosti o zatřídění vína členů spolku VOC, a to včetně vydaných protokolů o zkoušce. Ze žádosti je následně možné vytvořit rozhodnutí. Při tomto procesu se automaticky do rozhodnutí předvyplňují dostupné údaje ze žádosti a protokolu, a není tedy nutné je ručně přepisovat. Vytvořené rozhodnutí je možné elektronicky předat do Registru vinic.

3. Kontroly v žádostech a rozhodnutích

V žádostech a rozhodnutích, která se týkají VOC vín, se zobrazují kontrolní upozornění. Ta se generují na základě údajů evidovaných k VOC vínům v Registru vinic a na základě vydaného protokolu o zkoušce. Jedná se např. o povolené limity množství alkoholu, cukernatosti hroznů ap. Jsou to kvalitativní kritéria stanovená spolkem VOC ve vlastních podmínkách pro udělení značky VOC vín a jejich splnění je základní předpoklad pro zatřídění VOC vína.

Aktualizovanou uživatelskou příručku si můžete stáhnout v sekci Registr vinic > Uživatelské příručky

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem