přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prohlášení o zásobách - do 10.9.2013

6.8.2013

Upozornění na povinnost podat prohlášení o zásobách vinařských produktů dle § 29 zákona č. 321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství, v platném znění. Pro zjednodušení administrace je vhodné podat prohlášení o zásobách elektronicky prostřednictvím Portálu farmáře.

Elektronickým podáním se efektivně splní povinnost podat prohlášení o zásobách k 31.7.2013, a to nejpozději do 10.9.2013. Prohlášení je možné zaslat také poštou, ovšem s rizikem, že zásilka nedojde včas nebo se ztratí. Povinnost podat prohlášení o zásobách se vztahuje na všechny výrobce, dále na obchodníky a obchodní zprostředkovatele s objemem obchodovaného vína 1000 hl a více. Tato povinnost je jednou ze základních podmínek pro přiznání podpor ve vinohradnictví a vinařství administrovaných Státním zemědělským a intervenčním fondem.

Povinnost podat prohlášení mají dotčené subjekty i v případě, že stav zásob je nulový, v tomto případě se zasílá prohlášení s nulou.

Ucelené informace Vám poskytnou stránky www.eagri.cz a www.ukzuz.cz Prohlášení lze podat, jak je uvedeno výše, i na příslušném tiskopisu zaslaném poštou, nebo osobně doručeném.

Tiskopis je ke stažení zde.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem