přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České lípy u druhé největší budovy světa

11.6.2012

V Bukurešti proběhla inaugurace lipového stromořadí.

Dne 24. 5. 2012 proběhla v Bukurešti inaugurace lipového stromořadí na počest Václava Havla a všech bojovníků za svobodu a demokracii, akce proběhla v parku Izvor v blízkosti Parlamentního paláce. Stromy (40 ks vzrostlých lip) jsou darem Svazu školkařů České republiky městu Bukurešť. Vysazení lipového stromořadí bylo součástí Českého dne na Zahradnických dnech, které se konaly 24. - 27. 5. 2012 na Zemědělské univerzitě v Bukurešti za přispění Velvyslanectví České republiky.

Mezi významnými hosty inaugurace lipové aleje byl i bývalý prezident Rumunska Emil Constantinescu a státní tajemnice MZV Luminita Odobescu, za českou stranu se slavnostního aktu účastnil 1. náměstek ministra zahraničí ČR Jiří Schneider, velvyslanec ČR v Rumunsku  Jiří Šitler a mnoho dalších zástupců českých a rumunských soukromých a státních institucí.  

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem