přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Informace pro chovatele ovcí v ekologickém zemědělství - kupírování ocásků

15.7.2020

V současné době je v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR projednávána novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Upozorňujeme chovatele hospodářských zvířat, že podle připravovaného návrhu již nebude možné provádět zkracování ocasů jeho zaškrcením.

V současné době je v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR projednávána novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. V této souvislosti Ministerstvo zemědělství upozorňuje chovatele hospodářských zvířat, že podle připravovaného návrhu již nebude možné provádět zkracování ocasů jeho zaškrcením. Návazně tak už nebude možné v chovu ovcí na tuto činnost žádat o výjimku z pravidel ekologického zemědělství podle Metodického pokynu č. 3.

Účinnost novely je stanovena prvním dnem druhého kalendářního měsíce následujícího po jeho vyhlášení. Předpokládaná účinnost novely zákona je tedy s ohledem na stav projednávání novely zákona v PSP ČR od 1.1.2021.  Pro další informace sledujte internetové stránky Ministerstva zemědělství – sekci ekologického zemědělství.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem