přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
Datum konání: 13.10.2018  10:00 – 13.9.2018  16:00

Den otevřených dveří na ekofarmě Agrofyto v Lidečku

Hospodářský den na ekofarmě Agrofyto je zajímavým tipem, jak strávit den s celou rodinou, dozvědět se něco zajímavého i koupit nějaké dobré bio! Více v přiložené pozvánce.


Datum konání: 26.9.2018  9:30 – 15:00

Polní den na ekofarmě Javorník - odborný semináře nejen pro ekozemědělce.

Seminář pro zemědělce o problematice pěstování plodin na orné půdě, který probíhá v rámci projektu Ministerstva zemědělství Demonstrační farmy. Polní den pro všechny, kteří se chtějí…
9.3.2018

Faremní zpracování ovoce a zeleniny v ekologickém zemědělství - nová publikace

Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství ve spolupráci s Bioinstitutem o.p.s. vydala publikaci Faremní zpracování ovoce a zeleniny v ekologickém zemědělství.


9.3.2018

Projekt BIO v regionu zavítá do dalších tří krajů - třetí série

Projekt Bio v regionu zaměřený na zvýšení informovanosti o regionální bioprodukci vstupuje do třetího ročníku. Zavítá na další tři střední školy s gastronomickým zaměřením, a to do krajů Karlovarského, Královéhradeckého a na Vysočinu.


9.3.2018

Projekt „Učíme se vařit bio“ propojuje budoucí kuchaře se světem biopotravin

Používání lokálních surovin navíc s ohledem na sezónnost je dnes považováno za základ moderní gastronomie. Dáte-li navíc přednost bioproduktům, získáte nejen kvalitní surovinu, ale zároveň podpoříte producenty, kteří dali přednost přirozenému způsobu pěstování plodin a chovu zvířat bez negativních vlivů na životní prostředí.


1.3.2018

Seznam doporučených odrůd ječmene a pšenice pro ekologické zemědělství

V těchto dnech vychází historicky první seznam doporučených odrůd (SDO) ječmene jarního a pšenice jarní pro pěstování v režimu ekologického zemědělství (EZ) v České republice.


16.11.2017

Projekt BIOmléko nabídne pomoc pro konvenční zemědělce, ale zaměří se také na finalizaci bioprodukce

České biomléko plní nejvyšší standardy kvality. Stoupá proto o něj zájem jak u spotřebitelů v ČR, tak i v zahraničí a nabídka nestíhá reflektovat poptávku. Ministerstvo zemědělství a PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců proto podporují zvýšení jeho produkce. Jednou z cest, jak dosáhnout zvýšení výroby, je přenos informací, díky nimž budou producenti konvenčního mléka vědět, jak vstoupit do procesu certifikované bioprodukce a také jaké výhody jim tento krok přinese.