přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zemědělská výroba

Zemědělská výroba patří společně s navazující potravinářskou výrobou mezi tradiční odvětví národního hospodářství. Jak zemědělství, tak potravinářství prošlo po roce 1989 zcela zásadní nutnou majetkovou a ekonomickou proměnou, která se promítnula do kvality a kvantity jednotlivých komodit. Řada z nich se dostala pod úroveň domácí spotřeby, kde resort zemědělství vyvíjí potřebné kroky pro zvýšení dosahovaných výkonů, v řadě komodit se otevřel vývozní potenciál nebo byl udržen či rozšířen, jak to dokumentují údaje o vývozu především komodity mléko, živá zvířata, obiloviny, cukr a slad.

Více >zobrazit po
8.11.2009

XII. Rostlinolékařské dny

Ve dnech 4. – 5.11. 2009 se konaly v Pardubicích tradiční již XII. Rostlinolékařské dny pořádané Českou společností rostlinolékařskou ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Státní rostlinolékařskou správou. Stěžejní téma letošní konference znělo „ Rostlinolékařská péče – faktor stabilizace výnosu a kvality zemědělských plodin“.

zobrazit po