Součástí provozu je výstavba nové bioplynová stanice o výkonu 652 kW, která je v provozu od dubna roku 2011. Vstupními surovinami pro provoz bioplynové stanice jsou travní senáže, hnůj skotu, kukuřičná siláž, kejda skotu. Bioplynová stanice ve Vysokých Studnicích na Jihlavsku byla jak po stavební, tak po technologické stránce náročná. Projekt musel zohlednit nelehké geologické podmínky, umístění nádrží do svahu a především požadavek na skladbu vstupních surovin, jejímž základem je travní senáž.
Při výstavbě této bioplynové stanice byla zvolená technologie zcela přizpůsobena požadavkům akciové společnosti Luka a.s., tedy využití travní senáže, chlévské mrvy a kukuřičné siláže. Pro výrobu bioplynu a následně elektrické energie tak může zemědělská společnost využít kolem 7 500 tun travní senáže ročně. Obsluhu celé stanice zajistí jeden člověk.
Bioplynová stanice ze zpracovaného bioodpadu (spotřeba pevné složky tvoří 10 %) vyprodukuje elektrickou energii, a to pro svoji vlastní potřebu i do distribuční sítě. Počítá se také s přínosem využití tepla z bioplynové stanice pro region, v oblasti rekreace a turistického ruchu v Lukách u Jihlavy.