přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prezentace projektů podpořených z fondů EU ve veřejném prostoru

21.5.2019

V průběhu tří jarních měsíců letošního roku nabídlo 5 krajských měst (Zlín, Pardubice, Brno Olomouc, Ostrava) a hlavní město Praha ve svém veřejném prostoru plochy pro umístění panelů s informacemi o úspěšně realizovaných projektech podpořených z fondů EU. Mezi představenými projekty byly i ty, které byly podpořeny z Programu rozvoje venkova.

Organizátorem akce bylo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které tento typ aktivity úspěšně zrealizovalo i v minulém roce. Při slavnostním zahájení první z celého cyklu výstav (v Praze na Masarykově nádraží) ředitel Odboru Publicity EU Radek Kobza uvedl:

„Minulý rok jsme uspořádali výstavy fotografií projektů podpořených z evropských fondů v sedmi krajských městech a letos navazujeme v dalších. Lidé napříč republikou se tak mohou podívat nejen na krásné fotografie, ale hlavně poznat, kde evropské fondy pomohly v jejich okolí. Díky těmto výstavám tak více než 100 tisíc podpořených projektů v České republice není jenom číslo, ale mohou poznat faktický přinos fondů EU v regionu.“

Fotografie z výstavy v Praze na Masarykově nádraží

Každá z výstav představuje 18 projektů, které byly realizovány v daném kraji a které byly podpořených z fondů EU. Součástí výstav jsou fotografie finalistů soutěže „Vyfoť projekt“, kterou každoročně pořádá MMR.

Výstavy, které již proběhly (město, místo, termín):

PRAHA

Masarykovo nádraží

3. 4. – 25. 4. 2019

ZLÍN

ulice Francouzská směrem k ulici Soudní

4. 4. – 26. 4. 2019

PARDUBICE

Třída Míru, u sochy Jana Pernera

25. 4. – 16. 5. 2019

BRNO

Moravské náměstí

26. 4. – 17. 5. 2019

 

Místa s probíhajícími výstavami:

OLOMOUC

Krajský úřad u fontány

16. 5. – 6. 6. 2019

OSTRAVA

Husův sad

17. 5. – 7. 6. 2019


Další inspirativní projekty si mohou zájemci prohlédnout na webových stránkách: https://www.dotaceeu.cz/cs/Jak-evropske-dotace-pomahaji/kde-eu-fondy-pomahaji.

V květnových dnech byla zahájena na Vyšehradě v Praze národní putovní výstava „Má vlast cestami proměn“. I ta přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. V rámci této výstavy je možno hlasovat o nejhezčí realizované proměně. Více naleznete na http://cestamipromen.cz/  

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem