přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Propagace zemědělství na Vysočině

10.7.2013

Zemědělství se potýká s problémy spojenými s generační výměnou kvalitních pracovníků, proto je nutné podpořit zájem a informovanost mladé generace o práci v tomto oboru.

V současné době se zemědělství potýká s problémy spojenými s generační výměnou kvalitních pracovníků. Společnost Agrovenkov Vysočina o.p.s. připravila ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov kraje Vysočina ve čtvrtek 20.června 2013 akci, jejímž cílem bylo seznámit mladé lidi se zemědělskými provozy a zlepšit jejich informovanost o možnostech pracovního uplatnění v zemědělství a zároveň jim představit zajímavé projekty PRV a aktivity CSV. Akce se zúčastnili mimo jiné i žáci Základních škol v Třešti a Telči. V areálu Zemědělského družstva Telč se mohli přítomní seznámit s živočišnou výrobou, s procesem od narození telete až po dojírnu. Na konci prohlídky proběhla ochutnávka čerstvě nadojeného mléka, což pro některé účastníky byla první příležitost seznámit se s chutí skutečného mléka bez jakékoliv úpravy. Dalším bodem prohlídky v areálu byla  nová bioplynová stanice, vybudovaná za podpory Programu rozvoje venkova. V Zemědělském družstvě Sedlejov  měli účastníci exkurze možnost prohlédnout si bramborárnu. Pro některé studenty, zvláště pak z nižších tříd, bylo překvapením, kolik lidské práce a jaká technika je potřeba, aby se „obyčejný brambor“ dostal z pole na jídelní stůl. K ukázce zde byla zemědělská technika. Po odborné prohlídce byl v Kulturním domě v Sedlejově  připraven program, hlavně pro mladší účastníky. Jednalo se o tématické úkoly týkající se zemědělské problematiky. Na závěr pan Ing.Bratršovský z Agrovenkov Vysočina o.p.s všem poděkoval a nejmladším účastníkům předal na upomínku diplomy s osvědčením mladého farmáře.

ZD Sedlejov 20.6.2013 ZD TElč 20.6.2013 ZD Telč 20.6.2013 Sedlejov 20.6.2013

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem

Novinky

Registry a aplikace

Kalendář