Studie - Návrhy konkrétních a dostatečně dimenzovaných protierozních a protipovodňových opatření v povodí vodního toku.
(PDF, 15 MB)
Zájemci naleznou v příloze studii, která představuje možnosti opatření proti erozi na zlepšení stavu v dané lokalitě.
Studie proveditelnosti "Vzdělávací centrum pro uchování tradičních venkovských řemesel a zpracování místních produktů"
(PDF, 5 MB)
Cílem vydané studie bylo posouzení vhodných aktivit a jejich využití v rámci budoucího vzdělávacího a popularizačního programu. Tento program bude následně oživovat místní řemeslné tradice, tradice zpracování místních produktů a motivovat k jejich případnému uplatnění jako zdroje ekonomických aktivit obyvatel na venkově.
Manuál sestavený z analýzy zabývající se opatřeními k zachování vodního režimu ve sledovaném území
(PDF, 3 MB)
Manuál představuje metodický postup pro komplexní řešení erozních procesů v krajině a pro identifikaci problémových bodů v krajině.
Výjezdní zasedání k erozím
Dne 23.10.2013 se uskuteční výjezdní zasedání členů TPS a dalších odborníků za účelem porovnání působení půdní eroze v Jihomoravském a Ústeckém kraji. Na základě tohoto zasedání bude vypracována odborná studie.
Studie modelové lokality z hlediska erozních procesů v krajině
(PDF, 9 MB)
Studie modelové lokality z hlediska erozních procesů v krajině je vypracována na základě doporučení TPS. Jako modelová lokalita bylo vybráno území na úpatí vrchu Kybička, na rozhraní katastrů obcí Lhotka nad Labem a Malé Žernoseky.
Studie „Vliv činnosti člověka na krajinu českého venkova s důrazem na vodní režim a zadržování vody v krajině“
Tato studie byla vytvořena v rámci činnosti Tematické pracovní skupiny Ústeckého kraje s názvem „Vliv činnosti člověka na krajinu českého venkova s důrazem na vodní režim a zadržování vody v krajině“.