přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Studie proveditelnosti "Vzdělávací centrum pro uchování tradičních venkovských řemesel a zpracování místních produktů"

Cílem vydané studie bylo posouzení vhodných aktivit a jejich využití v rámci budoucího vzdělávacího a popularizačního programu. Tento program bude následně oživovat místní řemeslné tradice, tradice zpracování místních produktů a motivovat k jejich případnému uplatnění jako zdroje ekonomických aktivit obyvatel na venkově.

Rok vydání:2013
Tématické oblasti: Rozvoj venkova

V Ústeckém kraji v obci Malé Žernoseky byl vybudován ekosad se zaměřením na výchovu dětí a venkovní aktivity pro rodiny s dětmi v oblastech poznávání přírody, života a činností na venkově. Na základě dobrých zkušeností je zájem rozšířit aktivity ekosadu i na další cílové skupiny na venkově. Z průzkumu trhu vyplynulo, že další zaměření ekosadu by mělo být směrováno na řemeslné aktivity, jejich historii a uplatnění v současnoti jako případný zdroj obživy místních obyvatel.

Proto byla vypracována zjednodušená studie proveditelnosti, která posuzuje případně realizovaný projekt Programu rozvoje venkova.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem