přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství chce zkontrolovat a vyčíslit majetek vydaný v rámci restitucí

23.7.2018

ČT24 – Události, komentáře, 20. července 2018

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka

Ministr zemědělství Miroslav Toman chce zkontrolovat a vyčíslit majetek vydaný v rámci restitucí. Auditem má projít hlavně navrácení polí a lesů, které měl v minulých 5 letech na starost Státní pozemkový úřad a Lesy České republiky. Ministr České televizi řekl, že si není jistý, jestli stát postupoval ve všech případech podle pravidel.

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Já jsem dal pokyn, aby se vytvořil auditní výbor při pozemkovém fondu, aby se udělal audit veškerých vydaných majetků církvi, aby se zjistilo, v jakém to je stavu, jestli nedocházelo k prodlení, anebo jestli se nevydalo něco, co se vydat nemělo.

redaktor

A budete to třeba chtít i vyčíslovat, protože by se konečně udělalo jasno, kolik tedy přesně jsme vydali církvi nebo stát vydal církvi?

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Tak ten status se teďka dopilovává této komise pro audit, takže předpokládám, že ano.

redaktor

A u Lesů to bude podobné?

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Tak týká se to veškerých restitucí, které šly přes pozemkový fond, to znamená, nebo přes Státní pozemkový úřad, takže to znamená i Lesy České republiky.

redaktor

A kdy byste ten auditní orgán chtěl mít hotový a kdy byste od něj chtěl očekávat, jakožto ministr, první výsledky?

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Tak hotový podle mého názoru by měl být do 14 dnů. Ten návrh na jmenování lidí, to znamená, do konce prázdnin by se mělo rozběhnout a pak ty výsledky uvidíme, kolik tam toho bude, ale v co nejkratší době samozřejmě.

redaktor

A vaše názory na to, jak ty restituce proběhly?

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Ten názor je velmi rozporuplný, nejsem si tím jistý, jestli to všechno proběhlo a proto chci ten auditní výbor.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem