přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Evropská směrnice o zákazu nekalých obchodních praktik a zákaz dvojí kvality potravin

20.12.2018

TV Nova, 19. prosince 2018

Reynolds KORANTENG, moderátor

Pane ministře, proč se nepodařilo směrnici protlačit? Proč jste nedokázali Rakušany přesvědčit?

 

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Tak netýká se to jenom České republiky. My jsme vyjádřili v pondělí zásadní nesouhlas. Připojilo se k nám Slovensko, Maďarsko a některé další státy. Evidentně Rakousko to chtělo uzavřít nějakým kompromisem a pravděpodobně rakouské předsednictví podlehlo velkým tlakům nadnárodních firem.

 

Reynolds KORANTENG, moderátor

To znamená, že česká strana něco podcenila, že jsme nebyli dost důslední?

 

Miroslav TOMAN, ministr zemědělství

Ne. V žádném v žádném případě. Ty jednání budou pokračovat od ledna na expertní úrovni a věřím, že se nám to podaří prosadit v dalším období, já si domlouvám schůzku s rumunským ministrem zemědělství, protože Rumunsko bude předsedat od 1. ledna Evropské unii a budeme o tom velmi intenzivně jednat. Myslím, že země V4 jsou na jedné lodi.

 

Reynolds KORANTENG, moderátor

A to se ale bavíme v řádech měsíců. Co bude dál? Jaké kroky přijme váš resort, aby český spotřebitel dostal potraviny stejného složení jako třeba ten německý, nebo rakouský?

 

Miroslav TOMAN, ministr

Evidentně zvýšíme kontroly veškerého dováženého zboží. Budeme dbát na to, aby český spotřebitel nedostával druhou kvalitu. Budeme dbát na to, aby český spotřebitel měl kvalitní potraviny. Takže zvýšíme kontroly jak Státní zemědělské potravinářské inspekce, tak Státní veterinární správy na dovozové zboží.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem