přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Miroslav Toman jmenoval nového ředitele Národního zemědělského muzea

15.6.2020

Tisková zpráva – Vedení Národního zemědělského muzea v Praze se dnes ujal Zdeněk Novák. Do funkce generálního ředitele ho na základě výsledku výběrového řízení jmenoval ministr zemědělství Miroslav Toman. K 14. červnu zrušil pověření Jiřího Houdka řízením muzea.

„Mým cílem jako ředitele Národního zemědělského muzea je, aby se stalo uznávaným národním muzeem. Chci, aby všechny aktivity muzea přispěly k vytváření pozitivního vztahu veřejnosti k zemědělství, krajině, k venkovu a jeho rozvoji, aby muzeum přinášelo lidem radost a poučení a těšili se na další návštěvu.“ řekl nový ředitel Zdeněk Novák.

Zdeněk Novák vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Absolvoval postgraduální kurz Památková péče na Českém vysokém učení technickém v Praze. Dlouhodobě působil v různých manažerských funkcích. Na místo ředitele Národního zemědělského muzea přichází z pozice státního tajemníka v Ministerstvu kultury, kde byl mimo organizaci služebních vztahů zodpovědný za přípravu státní kulturní politiky, koordinaci následných koncepcí, výzkum a vývoj v kultuře a za evropské fondy.

Do funkce generálního ředitele byl jmenován na základě výběrového řízení, které se konalo 4. 6. 2020. Členy výběrové komise byli generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš, rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička, zástupce Sekce státního tajemníka v Ministerstvu zemědělství Jiří Havlíček a ředitel Odboru personálního Ministerstva zemědělství Michael Forman. Výběrové řízení se uskutečnilo v jednom kole, formou strukturovaného osobního pohovoru před výběrovou komisí. Celkem se na tuto pozici přihlásili dva uchazeči.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem