přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Vyjádření Ministerstva zemědělství k předčasnému ukončení pracovní cesty ministra do Ruské federace

28.11.2019

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman zahájil v pondělí 25. listopadu pracovní cestu s podnikatelskou misí do Ruské federace.

V Moskvě absolvoval v pondělí a v úterý konstruktivní jednání s ruským ministrem zemědělství Dmitrijem Nikolaevičem Patruševem či gubernátorem Orlovské oblasti Andrejem Evgenijevičem Klyčkovem, úspěšné bylo i B2B jednání mezi českými a ruskými podnikateli.

Ve středu se měla celá delegace přesunout na další jednání z Moskvy do Kazaně, kde měla zůstat do pátku. Bohužel ruská strana i přes předchozí ujištění nedodržela dohodu a neumožnila letadlu s delegací vnitrostátní přelet do Kazaně. Ani po desetihodinovém čekání na letišti nebyl letadlu s českou delegací umožněn odlet, ministr zemědělství proto rozhodl o přerušení pracovní cesty a co nejrychlejším návratu do Prahy. Ministr zemědělství současně vyslovil znepokojení nad vzniklou situací, která vyvolává otázky nad skutečným zájmem ruské strany o vzájemnou spolupráci. „Jsem o to více zklamaný, že jsem osobně vnímal velký zájem podnikatelů jak z české, tak ruské strany o spolupráci,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

 

Vojtěch Bílý

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem