přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Jurečka navrhuje vládě změnu použití přebytku státního rozpočtu za rok 2016, chce podpořit více investic

14.12.2016

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka na dnešním jednání vlády otevře diskuzi k využití přebytku rozpočtu za rok 2016. Část peněz chce použít na investice do výstavby vodovodů a čistíren odpadních vod, rozvoj venkova či opravy silnic nižších tříd.

„Je důležité podporovat ekonomiku dalšími investicemi, například výstavba silnic a dálnic by mohla být výrazně rychlejší. Peníze by se daly využít i na odstraňování starých ekologických zátěží na Ostravsku,“ uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Podpořit chce i vyšší investice do venkova, stavbu vodovodů, čistíren odpadních vod či opravy silnic druhých a třetích tříd. S koaličními partnery chce proto o možném využití přebytku státního rozpočtu dále jednat.

Ministerstvo financí navrhovalo použít přebytek hospodaření na snížení státního dluhu, konkrétně na dluhopisy splatné v roce 2017. Využití peněz musí ještě schválit Poslanecká sněmovna v rámci projednání návrhu státního závěrečného účtu. Vláda jej musí poslancům předložit vždy do dubna následujícího roku.

 

Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem