přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Marian Jurečka: Soutěž Vesnice roku motivuje obyvatele k zájmu o rozvoj a zvelebování jejich obce

24.7.2015

Tisková zpráva – Ocenění Oranžová stuha za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku dnes předal zástupcům obce Haňovice na Olomoucku ministr zemědělství Marian Jurečka. Slavnost se konala v obci Černotín, která je krajským vítězem soutěže Vesnice roku a získává Zlatou stuhu.

„Soutěž Vesnice roku plní svůj cíl, protože motivuje obyvatele zvelebovat a rozvíjet jejich obce a je důkazem toho, že aktivní přístup občanů přináší konkrétní výsledky. Pro Ministerstvo zemědělství je rozvoj venkova jednou z priorit, proto se soutěže účastní jako jeden ze čtyř vyhlašovatelů již po deváté,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Cílem ocenění Oranžová stuha je vyhledat a ohodnotit obec, která nejlépe spolupracuje se zemědělskými a lesnickými subjekty. Posuzuje se například spolupráce s místními zemědělskými podniky v oblasti péče o veřejná prostranství a kulturní krajinu, spolupráce při výrobě místních produktů a jejich marketingu, při využití netradičních zdrojů energie, ale třeba i celkové zapojení zemědělců do kulturního dění v obci.  

Černotín i Haňovice postupují do celostátního kola, kde je v září 2015 zhodnotí odborná komise. Vítěz titulu Oranžová stuha roku 2015 bude vyhlášen 24. září v Senátu. Letos se do 21. ročníku soutěž Vesnice roku přihlásilo 210 obcí.

Oranžová stuha je součástí soutěže Vesnice roku, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Ministerstvem zemědělství, Spolkem pro obnovu venkova a Svazem měst a obcí.

 

Hynek Jordán

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem