přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Celkem 8,7 miliardy korun pošlou do státního rozpočtu Lesy ČR a Budějovický Budvar

14.12.2015

Tisková zpráva – Lesy ČR a Budějovický Budvar, zřizované nebo založené Ministerstvem zemědělství, převedou do státního rozpočtu 8,7 miliardy korun. Na dnešním jednání to schválila vláda. Lesy ČR poskytnou 8,2 miliardy, Budějovický Budvar 0,5 miliardy korun.

„Do státní kasy tak půjde o 1,4 miliardy korun více, než do ní šlo z těchto podniků loni, kdy Lesy převedly 6,5 miliardy a Budvar 800 milionů korun. Příspěvek pivovaru je nižší kvůli investicím. V součtu s roky 2014 a 2013, kdy začala platit novela zákona o státním podniku umožňující převody peněz ze státních firem do rozpočtu, je to 22 miliard na konto českého hospodářství,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Státní podnik Lesy ČR (LČR) za prvních devět měsíců letošního roku zvýšil hrubý zisk o 4,5 procenta na dosud nejvyšších 5,46 miliardy korun. Dosažený zisk Budějovického Budvaru činil loni před zdaněním 307,4 milionu korun. Zisku podnik dosáhl zejména díky historicky rekordnímu výstavu pivovaru v objemu zhruba 1,458 milionu hektolitrů piva, což je meziroční nárůst kolem 2,5 procenta.

 

Hynek Jordán
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem