přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Vyjádření ministerstva zemědělství ke zprávám o prodeji halal masných výrobků na pultech obchodních řetězců

23.9.2014

Tisková zpráva –

Ministerstvo zemědělství upozorňuje, že zprávy o halal masných výrobcích, konkrétně halal kuřatech (tj. dle islámských náboženských zvyklostí rituálně porážená zvířata) prodávaných na pultech jistého obchodního řetězce, se nezakládají na pravdě a jsou jen mediální bublinou.

Ministr Jurečka obdržel několik podnětů ke kontrole zmíněné kauzy, a proto nechal prověřit pravdivost informací, zda se tyto masné výrobky objevují na pultech obchodů. Pozorný čtenář si všimne na fotografiích data spotřeby na etiketách výrobků, kde je zcela zřetelně uvedeno: do 4.10.2013 (navíc obchodní řetězec ukončil prodej halal kuřecího masa tři dny po tomto datu). Ministerstvo zemědělství se domnívá, že současná medializace rok staré kauzy má sloužit k politickému zviditelnění některých jedinců, kteří chtějí touto kampaní vyvolat nevraživost veřejnosti vůči muslimům.

Žádáme proto veřejnost, aby emaily s touto tématikou a fotografiemi kuřete nebrali vážně.

Mgr. Hynek Jordán
ředitel odboru komunikace

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem