přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Stovky lidí měly možnost poznat farmáře ze svého okolí při první akci nového projektu Ministerstva zemědělství

29.7.2014

Tisková zpráva – Na farmě Čapí letka v Mokřicích u Krásné hory na Příbramsku se sešli regionální výrobci kvalitních domácích potravin a jejich potenciální zákazníci. Bylo to první setkání ze série „Poznej svého farmáře“, projektu, který letos spustilo Ministerstvo zemědělství u příležitosti vyhlášení letošního roku Mezinárodním rokem rodinných farem.

Poznej svého farmářeNávštěvníci na statku Čapí letka měli velký zájem o ochutnávky a nákup potravin a produktů přímo na místě. Hlavním cílem projektu Poznej svého farmáře je totiž představit lidem regionální producenty potravin.

„Chceme pomoci jak našim spotřebitelům, tak i farmářům, aby se o sobě dozvěděli více informací. Na malých rodinných farmách si totiž lidé mohou koupit velmi kvalitní a dobré potraviny. Bohužel farmáři mnohdy nemají peníze a hlavně čas na vlastní účinnou propagaci. To chce Ministerstvo zemědělství změnit projektem „Poznej svého farmáře“, kdy chce seznamovat lidi s produkty z farem v okolí, aby si našli cestu ke kvalitním lokálním potravinám a zároveň se seznámili s prací a životem na farmách, o kterém mají často velmi mlhavou představu,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Návštěvníci mohli v sobotu nahlédnout i do života na statku, tak jak je Poznej svého farmářepro ně připravila farmářka Lucie Čápová a tým pracovníků Ministerstva zemědělství. Viděli, jak se pečuje o stádo koz a jak se pak z jejich mléka vyrábějí sýry v místní sýrárně. Děti si vyzkoušely jízdu na koních a oslech, zahrály si hry se sedláckou tématikou a zúčastnily se křtu telete.

Regionální výrobci nabízeli kozí mléko a sýry, ovoce, zeleninu, celozrnnou mouku, pečivo, domácí nudle a med. Každý návštěvník dostal leták s kontakty na farmáře z celého regionu.

Další ze série setkání „Poznej svého farmáře“ plánuje Ministerstvo zemědělství na sobotu 9. 8. na Kozí farmě Zerlina, Hážovice 2070, Rožnov pod Radhoštěm.

Následovat budou:

23. 8. Ma-Ma rodinná mlékárna Úhořilka 12, Štoky
30. 8. Farma pod Lipou, Severní 474, Rokytnice v Orlických horách   
13. 9. EKO Sady Komňa, Komňa 199, Bojkovice   

Radek Melichar  
vedoucí tiskového oddělení MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem