přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství Marian Jurečka představil nového generálního ředitele Lesů ČR

14.4.2014

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes představil nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) Daniela Szóráda (42). Funkce se ujímá k dnešnímu dni.

jmenování generálního ředitele s.p. Lesy ČR„Považoval jsem za důležité, aby se generálním ředitelem společnosti Lesy ČR stal člověk, který má prokazatelné dlouholeté manažerské zkušenosti, odborné vzdělání a nebyl v uplynulých několika letech spojen s žádným ze smluvních partnerů tohoto státního podniku,“řekl ministr Marian Jurečka.

Cílem nového šéfa LČR Daniela Szóráda je obnovit důvěru veřejnosti v činnost státního podniku Lesy ČR. „Jde mi především o nastolení transparentního prostředí, které přispěje ke stabilizaci lesnicko-dřevozpracujícího sektoru. Tím nemyslím, že by měl podnik rezignovat na vysoký standard hospodaření nebo se nezabývat efektivitou svých činností. Jde spíš o to, najít a uplatnit odbornou veřejností akceptovatelné postupy pro nakládání se státním majetkem,“ prohlásil Daniel Szórád. Jako prioritu vnímá i podporu zaměstnanosti a zpracování suroviny v tuzemsku.

Daniel Szórád je absolventem Lesnické fakulty Vysoké školy zemědělské v Brně, na brněnské Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě absolvoval doktorandské studium v oboru Ekonomika a řízení podniku. Pracoval například ve státním podniku Lesy ČR, ve firmě CE WOOD a IKEA.

Vedením LČR byl pověřen od prosince 2012 Michal Gaube poté, co tehdejší ministr Petr Bendl odvolal z čela firmy Svatopluka Sýkoru.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem