přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Marian Jurečka jmenoval ředitele Národního zemědělského muzea

29.4.2014

Tisková zpráva – Vedení Národního zemědělského muzea v Praze se dnes ujal Milan Půček. Do funkce ředitele ho jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka. Půček má 22 let praxe, z toho 20 let ve vedoucích funkcích. Na místo ředitele Národního zemědělského muzea přichází z pozice manažera strategického řízení meziobecní spolupráce Svazu měst a obcí ČR.

„Národní zemědělské muzeum prochází složitým obdobím a nemůže fungovat v provizoriu. Proto jsem se rozhodl jmenovat nového ředitele Milana Půčka bez výběrového řízení. Je to člověk s dostatečnou praxí v oboru a já jsem přesvědčen, že Národní zemědělské muzeum dokáže posunout směrem k moderní výstavní instituci,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Milan Půček je absolventem Vysokého učení technického v Brně, doktorandským studiem prošel na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity a titul MBA získal v ostravské pobočce Newport University. Působí jako vědecký pracovník v Centru pro sociální a ekonomické strategie University Karlovy. Byl také ředitelem Muzea regionu Valašsko, p. o., ve kterém se za dobu, kdy stál v jeho čele, zdvojnásobila návštěvnost, zlepšila práce se sbírkami a zvýšil počet vědeckých výstupů. 

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem