přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství dnes vyhlašuje výtvarnou soutěž „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“ pro děti ze základních škol

4.4.2014

Tisková zpráva – Děti z přípravných, prvních, druhých a třetích tříd základních škol se mohou se svými výtvarnými pracemi zúčastnit soutěže Ministerstva zemědělství „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“. Autoři nejlepších děl vyhrají horské kolo, koloběžku nebo sportovní náčiní. Připravené jsou i odměny pro jejich třídy. Soutěž začíná 4. dubna, uzávěrka je 15. května 2014.

Tématem soutěže „Víš, co jíš? Zdravě a s chutí“, kterou vyhlásilo Ministerstvo zemědělství, je výtvarné znázornění zdravých a chutných potravin, jak si je představují děti.

„Cílem naší soutěže je, aby se i malé děti začaly zajímat o zdravé potraviny, protože už v raném věku se vytvářejí stravovací návyky, které můžou ovlivnit celý jejich život,“uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Soutěží pouze jednotlivci, práce žáků se posílají souhrnně za celou třídu. Každý žák se může zúčastnit jednou kresbou nebo malbou. Odměnu získají ale i třídy výherců, Ministerstvo zemědělství pro ně totiž v prostorách jejich škol uspořádá pořad se zábavnou výukou o zdravém životním stylu.

Výtvarná díla posílejte na adresu Ministerstvo zemědělství, Odbor komunikace, Těšnov 17, 110 00 Praha 1, heslo SOUTĚŽ. Výsledky zveřejní Ministerstvo zemědělství 1. června na portálu eAgri na www.bezpecnostpotravin.cz a www.viscojis.cz.

Bližší informace a pravidla najdete na http://eagri.cz/public/web/mze/potraviny/detska-soutez.

Hynek Jordán

ředitel Odboru komunikace MZe

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem