přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Do Národního zemědělského muzea na husu a svatomartinské víno

12.11.2014

Tisková zpráva – Husími specialitami a mladým vínem oslaví Národní zemědělské muzeum (NZM) v Praze svátek svatého Martina. Již 8. ročník akce s názvem Letenská husa a Košt svatomartinského vína se uskuteční v sobotu 15. listopadu v historické budově muzea, jehož zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství.

Nejdůležitější část svatomartinských oslav, nad kterými převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka a starosta Prahy 7 Marek Ječmének, se uskuteční v přízemí muzea v expozici „Jede traktor“, tedy přímo mezi historickými zemědělskými stroji. „Svátek svatého Martina je díky spojení s dobrým pitím a jídlem stále populárnější a já oceňuji, že se Národní zemědělské muzeum snaží přilákat návštěvníky podobnými akcemi jako je Letenská husa a košt vína,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Návštěvníky zde čekají hlavně prezentace, degustace a prodej nejen svatomartinských, ale i dalších vín z produkce českých a moravských vinařských firem. Své umění předvedou i zástupci o. s. Nepomucké kuchařinky, a to výrobu a zdobení posvícenských koláčů, hnětýnek a vdolků. To vše budou moci návštěvníci ochutnat a koupit.

V sále číslo 14 ve zvýšeném přízemí bude hrát cimbálová muzika a pro zájemce bude vždy v 11.00, 13.30 a 16.00 hodin začínat výklad sommeliera. Především dětem je určena ukázka lidových řemesel ve třetím patře muzea spojená s malou tvůrčí dílnou. Milovníci gastronomie zřejmě nevynechají muzejní dvůr s řadou nejen husích lahůdek a specialit.

„Jsem rád, že si slavnosti v Národním zemědělském muzeu Pražané i návštěvníci hlavního města oblíbili. Oslava hojnosti a dobré úrody k podzimu vždy patřila a Letenská husa se již stala naší tradiční akcí,“ řekl generální ředitel NZM Praha Milan Půček.

Národní zemědělské muzeum Praha nabízí v sobotu 15. listopadu mimořádně snížené vstupné, přičemž děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma. Projekt Letenská husa a Košt svatomartinského vína byl připraven s podporou Ministerstva zemědělství a Vinařského fondu ČR.

V případě zájmu o další informace kontaktujte pracovníka oddělení prezentace a komunikace NZM Praha Petra Maška e-mailem na petrmasek@nzmcz.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem