přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Adventní neděle v Národním zemědělském muzeu Praha

12.12.2014

Tisková zpráva – Ve znamení mimořádných akcí pro veřejnost se uskuteční třetí a čtvrtý adventní víkend v Národním zemědělském muzeu Praha. V neděli 14. i 21. prosince je pro návštěvníky připraven program zaměřený především na ukázky řemesel, sváteční hudby a připomenutí vánočních zvyků. Spolupořadatelem akce je Ministerstvo zemědělství, zřizovatel NZM Praha.

„Lidé si mohou přímo v centru Prahy připomenout vánoční zvyky našich předků a zároveň navštívit stálé expozice muzea za mimořádně snížené vstupné. Naším cílem je pořádat více takovýchto tematických akcí, a přilákat tak i návštěvníky, kteří by jinak do Národního zemědělského muzea nezavítali. Pro každou adventní neděli je připraven odlišný program,“ řekl generální ředitel NZM Praha Milan Jan Půček.

V neděli 14. prosince zajistí hudební stránku akce Pražský Hradčanský orchestr. Připraven je hudební a taneční program pro děti i dospělé s vánočními písněmi a koledami, vánoční zvyky a tradice, lidová řemesla, provádění po muzeu, hry pro děti, pohádka, jarmareční žonglérská dílna a řada praktických ukázek starých řemesel. Další neděli bude hrát Cimbálová kapela Alexandra Vrábela a návštěvníci si budou moci prohlédnout unikátní výstavu historických vánočních ozdob a vybrat vánoční dárky na bazárku v prostorách muzea.

Po obě sváteční neděle má muzeum otevřeno od 9.00 hodin, program začíná ve 13.00 hodin. Pro obě adventní nedělní akce platí mimořádně snížené vstupné: děti do 6 let a senioři nad 65 let mají vstup zdarma, děti a mládež od 6 do 18 let zaplatí snížené vstupné 30 Kč, dospělí od 18 do 65 let 50 Kč a rodinné vstupné činí 70 Kč.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem