přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství Petr Bendl přijal novou Radu Vinařského fondu ČR

17.12.2012

Tisková zpráva – Členy Rady Vinařského fondu České republiky jmenované v říjnu letošního roku dnes přijal ministr zemědělství Petr Bendl. Jedním z hlavních bodů prvního jednání nové Rady byla volba předsedy a místopředsedy.

Předsedou se stal Michal Hašek, kterého do Rady nominovalo zastupitelstvo Jihomoravského kraje, a místopředsedou byl zvolen Tibor Nyitray. Členy Rady jmenuje a odvolává ministr zemědělství, přičemž jednoho člena jmenuje z řad zaměstnanců Ministerstva, jednoho člena z řad zastupitelstva Jihomoravského kraje a 9 členů Rady na návrh vinohradnických a vinařských sdružení.

Členové Rady Vinařského fondu ČR jsou jmenování na čtyřleté období, jejich funkce je neslučitelná s členstvím v dozorčích radách. V Radě mohou zasedat nejvýše tři období v řadě.

Vinařský fond vznikl v roce 2002 a po vstupu ČR do Evropské unie výhradně podporuje marketing vína, rozvoj vinařské turistiky a informuje veřejnost o vinohradnictví a vinařství. Pracuje na obdobné bázi jako organizace v ostatních vinařských zemích Evropy.


Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem