přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství navýšilo podporu odborného vzdělávání

11.7.2012

Tisková zpráva – Nedostatek absolventů zemědělských oborů v praxi ovlivňuje konkurenceschopnost zemědělského sektoru. Ministerstvo zemědělství proto od roku 2000 podporuje odborné, praktické vzdělávání žáků středních odborných škol u zemědělských subjektů. Prostřednictvím dotačního programu 9. E. - Školní závody bylo dosud vyplaceno 147 441 678 korun.

„Pro letošní rok byla částka navýšena z loňských 7 milionů korun na 8,8 milionu. Ročně je takto podporováno zhruba 100 zemědělských subjektů, kde získávají praxi žáci zemědělských, zahradnických, lesnických, rybářských a veterinárních oborů. Podpora je stanovena na jednoho žáka a jednu hodinu praktického výcviku,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl s tím, že jak zástupci odborných škol, tak představitelé subjektů tento program velmi oceňují.

Školní závody jsou jmenovány na základě „Pravidel Ministerstva zemědělství pro jmenování a činnost školních závodů“ a dlouhodobě spolupracují s odbornými středními školami, poskytují svá pracoviště, moderní zařízení, mechanizační prostředky, nové technologie a instruktory pro praktické vyučování žáků středních odborných škol.

Mezi obory, na které se vztahuje podpora praktické přípravy žáků v letošním roce, jsou například zemědělský podnikatel, zemědělec - farmář, opravář zemědělských strojů, jezdec a chovatel koní, zahradník, rybář, lesní mechanizátor, řezník – uzenář, agropodnikání, rostlinolékařství, chovatelství a veterinářství.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem